Sünnipäevapeo planeerimine

Mõned näpunäited lapse sünnipäevapeo planeerimiseks

Meie mängumaale on sattunud mitmeid peresid, kelle jaoks lapse sünnipäeva pidamine mängumaal on olnud esmakordne kogemus. Püüame siinkohal abiks olla enda kogemustega, kuidas üks vahva pidu maha pidada nii, et kõik laabuks otsast lõpuni.

Lapse sünnipäevapeo planeerimisega võiks alustada ligikaudu 1 kuu enne plaanitavat pidu. See on piisavalt pikk aeg, et jõuaksite peo detailideni läbi mõelda, leida sobivad ruumid, mõelda läbi, mida külalistele pakkuda soovite.

Millest alustada sünnipäevapeo planeerimist?

1.Valige peo kuupäev ja kellaaeg. Veenduge, et broneerimiskalendris saab broneeritud õige kuupäev ja kellaaeg. Valides peo kellaaega tuleks eelkõige lähtuda eelkõige laste vanusest.

2.Broneerige mängumaa aegsasti! Reeglina täituvad mängumaadel ajad kiirelt. Eriti ajad nädalavahetustel. Kui soovite pidu teha kindlal kuupäeval ja kella-ajal, soovitame broneerida aja vähemalt 3-4 nädalat ette. Jättes broneerimise viimasele hetkele, ei pruugi enam leida endale sobivat aega.

Kui tekib vajadus aega muuta, teavitage sellest mängumaad esimesel võimalusel. Broneeringu tühistamisel broneerimistasu ei tagastata (v.a. juhul, kui peoni on rohkem kui 4 nädalat). Küll aga pakutakse Teile võimalust teha uu broneering 1 a jooksul.

3. Otsustage, kas soovite tellida lisateenuseid. Tutvuge erinevate lisateenuste võimalustega meie kodulehel ning andke enda eelistustest teada nii ruttu kui võimalik. Peab arvestama, et jõulude paiku ning suvel on mängujuhi teenusepakkujad väga hõivatud! Samuti ei pruugi leida tordimeistrit, kui ettetellimise aeg jääb alla 2-3 nädala. Mida varem ja täpsemalt te enda soovidest teada annate, seda suurem on tõenäosus, et saate just selle teenuse, mida  soovite.

4. Koostage külaliste nimekiri. Kindlasti mõelge läbi, mitu külalist teie valitud mängumaa mahutab. Arvestage, et osad lapsed saabuvad koos vanematega. Soovitame alati, et peol valvaks lapsi rohkem kui 1-2 täiskasvanut. Paluge enda tuttavaid või sugulasi peo ajaks abiks jääda!

5. On aeg teha valmis peo kutsed! 1,5-2 nädalat enne pidu võiks alustada kutsete tegemise ja jagamisega. Meie mängumaa pakub omalt poolt ka valmiskutseid. Kui soovite neid osta, kirjutage meile! Sellisel juhul tuleb teil vaid täita tühjad lahtrid ning kutsed laiali jagada. Kui teete kutsed ise, veenduge, et kutse peale saaks kindlasti kirja sünnipäevalapse nimi, peo kuupäev, peo alguse ja lõpu kella-aeg, mängumaa nimi ja aadress. Lisaks võiks olla ka peo peremehe/perenaise telefoni number, et külalised saaksid vajadusel ühendust võtta.

6. Mõelge läbi, mida külalistele pakkuda. Enne pidu võiks läbi mõelda ka peolaual pakutava. Kas tellite peolaua teenuse mängumaa poolt, või soovite laua ise katta? Mitu külalist on tulemas ja mida neile pakkuda? Mõelge läbi ka toitude transport mängumaale. Soovitavalt võiks toidud olla pakitud plastkarpidesse, mitte klaasnõudesse.  Mängumaal on olemas morsikannud, kohvitassid, erinevad vaagnad ja kausid, suurem nuga ja tordilabidas. Võite alati ka eelnevalt mängumaale helistada ja uurida, milliseid nõusid te kohapeal kasutada saate. Ärge unustage kaasa pakkida ühekordsed papptaldrikud ja joogitopsid ning plastikust lusikad-kahvlid!

Kui soovite pakkuda kohvi, võtke kaasa ka kohvipuru. Kohvimasin ja filtrid on mängumaal olemas. Samuti kiirkeedukann vee keetmiseks ning mikroahi, kui soovite midagi soojendada. Külma vajavad toidud saata panna külmkappi.

SOOVITUSI TOIDULAUA KATMISEKS:

*Arvestage, et mängumaal lapsed eriti palju toidust ei hooli! Teie kulinaarseid pingutusi võivad rohkam hinnata täiskasvanud. Lastele sobivad mõnusad pisikesed suupisted, mis oleksid lihtsad ja tuttavad. Kindlasti armastavad lapsed klassikalisi sünnipäevatoite ning maiustusi!
12472558_257316231277477_1605087447302235684_n

*Torti tellides või tehes arvestage u. 100g ühe külalise kohta. Ärge unustage maha tordiküünlaid ja tikke, kui soovite neid kasutada.

7. Pidu ongi käes!  Kodus enne tulekut võiksite veel pilgu peale visata, et kõik asjad on kaasa pakitud ja kohapeal ei taba teid halb üllatus, et midagi on maha jäänud. Vajadusel tehke selleks eelnevalt nimekiri. Soovitame mängumaale kohale tulla kindlasti 10-20 minutit enne küalisi. Planeerige enda aega nii, et te ise enda peole ei hilineks!

NB!

*Võtke aega, et saabudes kuulata mängumaa töötajat, kui teile ruumi tutvustatakse.  Küsige kõik küsimused enne peo algust (WC asukoht, nõude kasutamine, kohvi keetmise võimalus, tehnilised aspektid, esmaabi karbike jms).

*Kui ootate peole lapse klassi- või rühmakaaslaseid, soovitame küsida nende vanematelt igaks juhuks telefoni numbrid, et vajadusel neile helistada saaksite.

*Peo ajal vastutate Teie kogu ruumis toimuva eest. Vajadusel käige ja selgitage lastele reegleid ning jälgige, et keegi endale ega teistele liiga ei teeks ning mängumaa mänguasju ja atraktsioone ei lõhuks.

*Ärge lubage lastel avada kingiks saadud mänguasju ning nendega mängumaal mängida. Võib juhtuda, et need ununevad lihtsalt maha! Hiljem nende tagaotsimine võib keerukaks kujuneda.

*Märgake, kui keegi lastest on hädas ja vajab abi. Suure rahmeldamisega võivad lapsed näiteks unustada juua. Kutsuge neid kindlasti jooma ja sööma.

*Peo lõpu lähenedes võite julgelt paluda ka lapsi appi ruumi korrastama!  Püüdke ruum sättida samasugusesse seisu nagu see oli enne teie pidu.

* Ruum tuleb vabastada broneeritud aja lõppedes. Palun arvestage külaliste ärasaatmisel ning ruumi korrastamisel sellega, et oleksite õigeks ajaks valmis.

8. Peale pidu võtke kõik enda asjad mängumaalt kaasa! Hiljem asjade tagaotsimine võib olla raske, kuna uued peod tulevad peale ja maha ununenud asjad võivad rännata teadmata kohta. Kui avastate peale pidu, et midagi on maha ununenud, võtke esimesel võimalusel mängumaaga ühendust ja leppige kokku kohtumine. Kui aga avastate kodus, et olete võtnud ise mõne mängumaa asja kaasa, tagastage see samuti esimesel võimalusel!